druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

V těle všemi barvami

28. – 29. března 2020

Dílna přinášející autentičnost a rozmanitost pohybu do vašeho života. Schopnost projevovat to, co cítíme, je pro zažívání štěstí v životě naprosto klíčová. Pokud naše tělo přestane reagovat na to, co prožíváme, jako by se v nás objevil nesoulad. Ten může po delší době vést až k utlumení prvopočátku všeho – našich emocí. Takový stav si sami můžeme uvědomovat matně. Naše okolí ho však vnímá velmi silně jako plochost, unylost, ztuhlost. Zásadně ovlivňuje nejen to, jak se cítíme, ale i naše vztahy s okolím, přátelství, partnerské vztahy a naše bytí ve světě vůbec. V této dílně opět vyjádříte křik radostí, pláč podlamující kolena, opatrné chození po špičkách i velkolepé ukazování se celému světu. Objevíte chuť toho prožívat víc než jen napůl – prožívat naplno!

Emoce

S použitím hereckých technik se naučíte rozeznávat jemné pohnutky v nás, drobné záchvěvy, ze kterých se rodí naše emoce. Uvědomíte si. jak se okolnosti vnějšího světa mísí s barvou vašich vnitřních prožitků. Naučíte se vnímat širokou škálu možností toho, co by v danouch chvíli mohlo být. Získáte schopnost vybranou emoci uchopit v jejím zárodku a vdechnout jí život, věnovat jí na krátkou chvíli celé své bytí.

Tělo

Pomocí improvizačních technik se naučíme vnímat, jak se určitá naše emoce přelévá do těla. Získáme dovednost a odvahu uvolnit jí cestu, nechat ji vstoupit do těla a zaplavit ho. Předat jí bezvýhradnou důvěru i vládu. Necháme roztávat naše tělo, rozpustíme zábrany bránící nám v projevu sebe sama. Bez ohledu na to, zda je to smích či pláč, radost či zlost, vždy plně a bez kladení si omezení. Projdeme místy zahalenými studem, sebehodnocením a obavami, abychom se na druhém konci objevili jako bytosti dynamické, dýchající životem, planoucí uvnitř a nespoutaní ve svém těle.

Pro koho

Dílna je vhodná pro všechny, kteří milují rozmanité chutě emocí a jejich vyjadřování tělem, stejně jako ty, kteří ve svém tělesném vyjařování cítí šeď, plochost či strnulost a rádi by dosáhli větší škály možností toho kdo mohou být, co mohou cítit a jak to jejich tělo může vyjádřit. Velmi přínosná je také pro herce a tanečníky, stejně jako zpěváky, kterým může otevřít cestu k novým možnostem práce s emocemi a jejich vyjádřením. V neposlední řadě pak pro ty, které láká svět herectví a divadelního projevu.

Ladislav Karda

Nezaměnitelná postava českého divadla a divadelní improvizace. Divadlu se věnuje již od svých 14 let a jeho talent mu otevřel cestu do řady českých i zahraničních divadel. V jeho projevu se snoubí autentická tělesnost s dokonalým ztotožněním s postavou. Zabývá se jemnými odstíny herectví a při své režisérské práci je jeho stěžejním nástrojem improvizace. Je členem skupiny Just!Impro a pořádá improvizační talk show „3-2-1 jedem“. Založil a umělecky vede skupinu 20 000 židů pod mořem, která se věnuje improvizaci s prostorem a prostředím. Působil či působí na scénách Malostranské besedy, Švandova divadla, divadla DISK a experimentálního prostoru NoD. Je žádaným a častým hostem na zahraničních festivalech improvizace jako jsou Goli Oder, Kamfest či Fringe Festival.

Dílna je intenzivní: sobota 9:00 – 18:30 a neděle 9:00 – 17:30


Cena 3 850 Kč. Při uhrazení zálohy 1 650 Kč do 28. února cena 3 250 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   V těle všemi barvami | 28. - 29. března 2020 | Ladislav Karda
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.