druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Svoboda ve spojení - kontaktní improvizace

2. – 3. února 2019

Žíl v Orlických horách

Zažít takhle kontaktní improvizaci máte šanci jen výjimečně. Je to přístup, který ve vás rozšíří pocit plnosti, otevřenosti, něhy, prostoty, přímosti, důvěry a odevzdání. Skrze dotek improvizujeme svou pohodu a tělesnou moudrost. Čas se zpomalí a smysly se otevřou.

Víkendový retreat kontaktní improvizace v němž se zaměříme na to, jak prožívat svobodu a požitek v mezích, které jsou dány. Někdy zadáním, někdy vlastním rozhodnutím a někdy už jen tím, že tančíme v kontaktu.

Do samotného tance – kontaktní improvizace se dostáváme zcela jinou cestou, než jsme zvyklí. Mysl nepředbíhá, hlavní význam mají tělesné podněty. Nervová soustava je naladěna mnohem jemněji a přesněji, tělo odpovídá uvolněně a reaguje účelněji. Jsme schopni měnit své zvyky. Naše bloky a stagnace ztrácejí význam.

Taková kontaktní improvizace má obnovující a posilující účinky. Stává se z ní tanec, který je integrativní. Posunuje oba tanečníky k rovnováze a rozvíjí jejich tělesnou moudrost. Rozvineme dovednosti, které pomohou našemu tanci stát se formou vzájemné pohybující se masáže. Občas takový tanec připomíná potěšení a léčivou kvalitu masáže, někdy je naplněn transformací, k níž dochází při somatickém učení a někdy podněcuje smysl pro blízkost, pulsující a plnou života.

Joe Stoller (USA)

Joe Stoller od roku 1998 zkoumá a vyučuje pohybové, dotykové a tělesné vědomí. Je učitelem Feldenkraisovy metody, učitelem kontaktní improvizace a instruktorem Shengzhen Qigongu. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku. Během své mezinárodní kariéry obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách, vyučoval pravidelné kurzy Qigongu a Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko) a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA).

Jako masér pracoval v mnoha oblastech včetně terapeutického centra zaměřeného na sportovce, jógového retreat centra, prvotřídních lázeňských středisek a soukromé praxe ve Spojených státech a Francii. Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Žíl je dům kde se to všechno bude odehrávat. V podhůří Orlických hor v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní, příjezd v pátek po 18:00, odjezd v neděli večer.


Cena 2 850 Kč při platbě zálohy 1 350 Kč do 26. ledna, poté je cena 3 250 Kč.

Ubytování a jídlo 1 240 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Svoboda ve spojení - kontaktní improvizace | 2. - 3. února 2019 | Joe Stoller (USA)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.