druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Balancování - silvestrovská párty

30. prosince 2019 – 1. ledna 2020

Protančíme čas na rozhraní starého a nového roku uprostřed zasněžených lesů a strání v teplém domě otevřeném do krajiny s výhledem na zimní východy a západy slunce. Vklouzneme do těla, ožijeme a spolu s mistry improvizované hudby budeme džemovat tancem něžným i divokým, pozorným i bezhlavým. Okouzleni, zcitlivělí, ponořeni, propocení a se zářícíma očima. Znovu a znovu se ladíme, hledáme a měníme v kontaktu.

Kontaktní improvizace v Orlických horách je příležitost vzdálit se hluku, být si blízko a vidět čistě, cítit své tělo a naslouchat si hluboce. Pohyb a fyzická setkání, živá hudba, skvělé jídlo, cesty krajinou, koupání v ledové vodě pod skálou v soutoku divokých řek… to je pro nás boží Silvestr.

Jste vítáni ať už kontaktní improvizaci znáte dlouho, nebo krátce a nebo vás láká ji poznat. Zjistíte jak málo stačí.

Co nás čeká:

  • Čtyři tříhodinové džemy, které vždy zahájí krátké společné vyladění těla a mysli a rozehřátí. Džem přistávání v těle (pondělí 20:00 – 23:00), džemování v kraji vzpomínek (úterý 15:00 – 18:00), rituál balancování (úterý 20:00 – 23:00) proměny a průhlednost – meditace v kontaktu (středa 10:00 – 13:00). Prostor se při každém džemu stává místem společného tvoření, vyladěné spolupráce a pozorného vnímání.
  • Dopolední hodina pro inspiraci těla a mysli, která vám pomůže najít pohyblivost a lehkost v kontaktní improvizaci, spojit se s tělem, otevřít smysly a uvolnit fantazii v okamžicích vhodných k rozhodnutí (úterý 10:00 – 12:30)
  • Půlnoční přechod mezi roky (úterý 23:30 – středa 1:00)

Zita Pavlištová

Povede ranní bloky věnované probouzení těla a mysli. Dopoledne vás zasvětí do tajů kontaktní improvizace, spolupráce s partnerem a pohybových her. Na začátku každého džemu povede krátké úvodní společné ladění, v nemž budeme zkoumat rozdílné kvality, různé nálady, pocity a inspirace k pohybu.

Michal Turek

Doprovází každý večerní džem improvizovanou hudbou na violoncello a elektrickou kytaru a zpěvem, slovem, básní i rapem. Zároveň vytváří zvukovou atmosféru na dopoledních pohybových hodinách.

Štěpán Jelínek alias Pan

Miluje improvizaci. V životě, v tanci a především v hudbě. Zaposlouchává se do ticha a prostoru. Odevzdává se. Zapomíná na čas. Chytá prach z motýlích křídel. Pohybuje se nejvíce v černo-bílé krajině klavíru, ale připojuje se také hlasem, perkusemi, flétnou.

Žíl je v podhůří Orlických hor a nachází se v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem, dejte nám vědět, můžeme vám přijet naproti.

Čekat na vás budeme v pondělí od 17:00, program začíná ve 20:00. Chcete-li přijet později, dejte nám vědět kdy.

Cena 3 410 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 1 550 Kč.

Jídlo a ubytování 640 Kč

Silvestrovské párty bude 27. – 29. prosince předcházet Dlouhý vlčí džem. Pokud si rezervujete místo na obou akcích, platí snížená celková cena 4 900 Kč za obě dílny a 1 600 Kč za ubytování a jídlo.

Zajímá vás tento seminář? Rezervujte si místo!


chci rezervaci na:   Balancování - silvestrovská párty | 30. prosince 2019 - 1. ledna 2020 | Zita Pavlištová, Michal Turek
  
Dlouhý vlčí džem + Silvestrovská párty | 27. - 29. prosince + 30. prosince - 1. ledna | Zita Pavlištová, Michal Turek
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.