druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Krok do neznáma

aneb riskuj, chybuj, improvizuj!

Javornice – Přím, Orlické hory

25. – 28. července 2019

Intenzivní letní dílna divadelní improvizace a hry je krokem do neznáma, do vlastní nejistoty. Chceme se dostávat se do takových situací cíleně, vydávat se neznámými směry, zažít ten vratký pocit, tápat a improvizovat, zachycovat nejasné nitky souvislostí, klopýtat, chytat se posledních stébel a mít z toho radost. Najdeme způsob, jak se pustit osvědčených taktik a vydat se tam, kde je půda nejistá, ale čerstvá a neodolatelně vzrušující.

Společně se budeme učit, jak být nepřipraveni, vítat vše co je neznámé a mít radost z toho co nás zaskočí. Tolikrát zažijeme možnost zkoušet si, až se toho přestaneme bát. Dostaví se ten zvláštní pocit opravdovosti, pro který se hra a improvizace stanou výživou a už nemůžeme přestat.

V domě plném světla, uprostřed nádherné přírody Orlických hor si budeme hrát hry a pilovat svoje dovednosti, hledat své pohodlí před zraky ostatních, dotýkat všeho co je v nás hravé a tvořivé, zakoušet jak chutná vše nepředvídané. Pustíme k sobě všechny nové podněty a uvidíme, kolik v nich čeká zábavy či poučení. Slunce a krajina, která přímo vybízí k hraní her venku v přírodě a dlouhé večery lákají k vyprávění, sdělování příběhů i toho co nás zajímá a vytvářejí atmosféru pro další naše hry.

A ráno se budeme probouzet společně, neb společná rozcvička zbystří smysly, vyladí tělo, mysl i hlas a probere nás lépe než káva. A přes den zas improvizovat, cvičit se v nejroztodivnějších situacích a formách. Přitom zdokonalovat své základní vlastnosti, které dávají příchuť a sílu všemu co děláme. Osvobozovat hlas a tělesný projev, aby byly připraveny zachytit širokou škálu možností, emocí, síly a intenzity.

Půjdeme spolu a do hloubky. Omezená kapacita 14 účastníků vytvoří podmínky pro citelné pokroky každého z nás, ať už jste pokročilí či touto dílnou právě vstupujete do světa improvizace.

Filip Karda

Skvělý herec a improvizátor, z něhož čiší nadšení a který vás nenechá na pochybách, že jeho srdce bije pro divadlo. Velký kus svého života zkoumá herectví ze všech stran, hledá jeho aspekty, barvy a možností. Přitom aktivně učí a jeho pověst se šíří mezi těmi, kdo chtějí improvizovat skutečně do hloubky. Vede vás k tomu, jak být opravdoví, spontánní a přirození. Jak hrát samozřejmě, jako byste to žili.

Ukáže vám jak se posunout od hraní ke hře a nevázanosti. Přitom prohlubujete schopnost vžít se do sebe, hledat rovnováhu mezi citlivostí a rozhodností. Improvizuje už desátým rokem, improvizuje ve skupinách i sám, vystudoval Brněnskou JAMU a nyní se na pražské DAMU věnuje autorské tvorbě a pedagogice. Je zkušený, zapálený a přitom skromný a po chvíli v jeho blízkosti dostáváte chuť se od něho učit.

Petra Brandalíková

Léta se zabývá prací s tělem, hlasem a s vědomým pohybem a momentálně se věnuje autorské tvorbě na DAMU. Rozumí tomu, jak je tělo třeba opečovat a naladit, předtím než na něj začneme hrát. Zajímá ji dialog se sebou samým a s druhými, prozkoumávání vnitřního a vnějšího světa a to, jak se tyto světy ovlivňují. Pomůže nám skrze dech, pohyb a hlas objevit v těle vnitřní prostory, rozpohybovat tělo a rozezvučet hlas, aby z nich vzešlo slovo které má váhu a působivost.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní. Příjezd ve čtvrtek ráno a návrat v neděli večer.


Cena dílny je 5 920 Kč.

Ubytování a jídlo 2 040 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Krok do neznáma | 25. - 28. července 2019 | Filip Karda, Petra Brandalíková
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.