druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Práce s tělem dle Moshe Feldenkraise

28. ledna – 1. února 2019

Žíl v Orlických horách

5 dní intenzivní rozvíjející výuky Feldenkraisovy metody v oblasti práce s tělem druhého člověka (bodywork a masáže). Aplikace dovedností, poznatků a přístupů Feldenkraisovy metody do vaší terapeutické praxe. Feldenkraisova metoda má skvěle propracovaný přístup k práci s tělem skrze dotek. Vychází z konkrétních poznatků o tom, jak používat dotek k předávání informace a jak jej používat jako prostředek komunikace. Tento trénink je vzácná příležitost získat nové informace.

Práce s tělem klienta je ve Feldenkraisově metodě velmi důkladně propracovaná a je to metoda sama o sobě. Pod názvem “Funkční integrace” se ji akreditovaní praktikanti učí několik let. Nicméně mnohé z jejích základních principů a dovedností, dokážeme-li je správně uchopit, mohou nejen obohatit, ale i podstatně přispět k efektivitě jakékoliv bodywork a masážní praxe.

Tento týden se zaměříme na 3 témata.

  • moc sníženého úsilí
  • integrační skeletální kontakt
  • jak se rozhýbání klienta stává funkčním učením

Zmíněné přístupy, pochopíme-li je a osvojíme si je, proměňují sezení bodyworku v dialog s těmi aspekty člověka, které organizují tonus, pohyb a vnímání sebe sama. To je způsob, při němž pak klient zažívá hlubokou, tělesnou zkušenost transformace.

Během 5 dní budeme zkoumat nové přístupy a dovednosti a také cvičit některé pohybové lekce (Awareness Through Movement®), abychom si objasnili určité principy Feldenkraisovy metody.

Dílna je určena těm, kdo už mají zkušenosti v oblasti bodywork či masáží. Je vhodná pro amatéry i profesionály, kteří hledají nové cesty a jsou otevřeni zkoumání ve směru spolupráce s inteligencí těla.

O víkendu předcházejícím retreatu se bude konat dílna Feldenkraisovy metody v Praze zaměřená na význam kruhových drah v našem pohybu.

Joe Stoller (USA)

Joe Stoller od roku 1998 zkoumá a vyučuje pohybové, dotykové a tělesné vědomí. Je učitelem Feldenkraisovy metody, učitelem kontaktní improvizace a instruktorem Shengzhen Qigongu. Je také registrovaným masérem, který propojuje Shiatsu, Fenomenální dotek, Myofasciální uvolnění a somatickou výuku. Během své mezinárodní kariéry obdržel grant od Watsonova společenství pro výzkum kontaktní improvizace (CI) v různých kulturách, vyučoval pravidelné kurzy Qigongu a Vědomí skrze pohyb v rámci Present Moment Retreat (Mexiko) a tanečně vystupoval s Tumblebones v Boulderu (USA).

Jako masér pracoval v mnoha oblastech včetně terapeutického centra zaměřeného na sportovce, jógového retreat centra, prvotřídních lázeňských středisek a soukromé praxe ve Spojených státech a Francii. Jeho přístup k výuce podporuje procesy transformace a učení se něčemu novému při zachování hlubokého respektu k vlastními nalézání cesty každého jednotlivce.

Žíl je dům kde se to všechno bude odehrávat. V podhůří Orlických hor v obci Javornice – Přím. GPS souřadnice jsou 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní, příjezd v pondělí do 12:00, odjezd v pátek v 16:00.

Cena 5 210 Kč Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 210 Kč.

Ubytování a jídlo 2 480 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Práce s tělem dle Moshe Feldenkraise | 28. ledna - 1. února 2019 | Joe Stoller (USA)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.