druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Martial partnering - živoucí tělo v akci

Javornice – Přím, Orlické hory

12. – 16. srpna 2019

Letní výcvikový program nás vede na cestu člověka – bojovníka – umělce. Je na zaměřený na stimulaci a zlepšování funkce pohybového aparátu – jeho motorické funkce, pohyblivost, pružnost a stabilitu, na fyzickou bdělost vlastní bojovým uměním.

Cvičení, hry a kontakt ve fyzickém dialogu nás vyvádějí z naší zažité a pohodlné komfortní zóny do oblastí, kde se můžeme stále znovu učit, poznávat se po stránce psychické i fyzické, vidět svůj organický potenciál a projevit schopnosti, které jsou nám dány.

Je to práce, která probouzí a rozvíjí naše instinkty, reakce a reflexy, pomáhá nalézt přirozenou rovnováhu mezi spontánností a logikou, mezi chaosem a strukturou, mezi hlukem a tichem, mezi tělem a vědomím současně. Pohyb těla v nepravidelných rytmech a proměnlivá dynamika, cvičení uvnitř i venku, omezené podmínky, to vše podněcuje bdělé čerstvé vnímání a fyzickou citlivost.

Náš přístup směřuje k tomu, abychom rozšiřili vědomí a vybudovali fyzickou samostatnost, přitom zůstali ve vztahu k ostatním lidem a k tomu co nás obklopuje.

Jdeme cestou kreativního vyjádření v tanci a zkoumáme, jak hodnoty utvářejí tělo a mysl. Nasloucháme co tělo a mysl spolu s naší představivostí a logikou navrhují. Abychom dokázali být silní a měkcí zároveň. Abychom byli zároveň citliví, empatičtí i schopni nastavit limity. Abychom vědomě rozšiřovali své možnosti, překračovali svá omezení, a mohli jít vstříc neznámému i důvěřovat zároveň. Abychom se naučili, kdy klást odpor a kdy ne. Abychom poznali že přijímaní a dávání jsou jediným organických mechanismem a začali sami sebe vnímat jako “organicky integrovaný nástroj akce”.

Překážky a potíže mohou stát našimi učiteli, podporují náš fyzický pokrok a přitom nás přibližují k naší autentické cestě fyzického vývoje. Pomáhají nám vidět základní funkce a mechanismy mozku a pochopit jak vznikají reakce těla. Podle toho jak kdo praktikuje, může vidět určitý druh nebezpečí a určité možnosti.

Seminář je určen všem, kteří mají odvahu a chuť dozvědět se o sobě více a dostat se hlouběji k podstatě svých možností. Všem bez ohledu na zkušenosti, věk, pohlaví a cokoliv, co by Vám mohlo bránit udělat krok vpřed.

Jakub Gontarski a Agnieszka Rybak

(Polsko)

Jakub je instruktor pro fyzickou obnovu se specializací na sebeobranu. Certifikovaný osobní trenér a pohybový kouč pod legendárním Stevem Maxwellem (USA). Spolu s Angieszkou vytvořil program „String of the Body and Martial Partnering“ věnovaný zkoumání výrazu, přítomnosti, dramaturgie a tvořivosti v bojových uměních na cestě člověka – bojovníka – umělce. Jsou spolutvůrci mnoha představení a pohybově improvizují na jevišti s živou hudbou.

Jejich inspirací jsou ovládání pohybu, tělesné mechanismy, procesy integrace a adaptace. Spolupracují s institutem Grotowski na výzkumném programu BodyConstitution. Jakub také pořádá workshopy se sociálně vyloučenou mládeží a je autorem knihy poezie Smrt a znovuzrození. Agnieszka učí, pohybuje se a vystupuje. Věnuje se kontaktní improvizaci a práci s tělem.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní: příjezd v neděli večer a odjezd v pátek ráno.


Cena dílny 4 650 Kč při úhradě zálohy do 15. července, poté cena 5 650 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 2 650 Kč.

Ubytování 1 500 Kč.

Jídlo 1 280 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Martial partnering - živoucí tělo v akci | 12. - 16. srpna 2019 | Jakub Gontarski a Agnieszka Rybak
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.