druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Hlas celým tělem

víkend 1. – 2. června 2019

Intenzivní proces rozvíjení hlasové kapacity na základě fyzické akce těla a skrze ni. Dílna, která používá praxi jógy i pohybový potenciál současného tance k utváření a přetváření hlasových schopností. Dílna která vzbudila obrovský zájem v Rakousku, Německu a dalších evropských zemích je unikátní propojením duchovních rovin zpěvu s tělesnými a hlasovými technikami, které zpěv osvobozují a propůjčují mu působivost. Dílna v níž pocítíte vibrační potenciál těla a jeho různých částí, zažijete, jak se vytváří zvuk přímo v těle skrze pohyb a skrze změny napětí ve svalech, ve fasciích i v mysli.

Začneme vnímat lidské tělo, jako jedinečný nástroj, jehož hudbou je hlas. Okusíme zkušenost plně znějícího těla. Porozumíme různým kvalitám vokálních zvuků jako je barva, hustota, objem a rezonance. Tělesná aktivita, kterou současně vyvíjíme: jógové asány a tanec, dokáží neobyčejně rozšířít možnosti vašeho hlasového projevu a výrazovou škálu. Zcitlivují tělo a energeticky tělo připravují na vydávání i vstřebávání zvuků. Metody Complete Vocal Technique (CVT), nám pomohou ovlivnit a znovu utvářet biomechanické způsoby, kterými tělo mluví, zpívá a vydává zvuky.

Pocítíme, jak se zvuk a tělo vzájemně ovlivňují, jedním i druhým směrem. Jak také hlas promlouvá ke každé buňce, mění kvalitu těla a jak modeluje naši mysl či duši. Jak místa hluboko v nás, jichž se dotkne vibrace, začnou rezonovat a šířit vibraci dál. Dochází k harmonizaci, návratu zdraví, vědomí souladu a vyváženosti.

Dílna učí, jak lze svého hlasu využít k pozvednutí vlastního já. Budeme vydávat prvotní prapůvodní zvuky a praktikovat mantra meditace (Bija) a spojovat hlasy ve společnou píseň. (Bhakti jóga). Při samotném zpěvu bude každé naše počínání mnohokrát zesíleno silou skupinového pole.

K účasti není třeba jakékoliv zkušenosti se zpěvem či jakýchkoliv pěveckých dovedností.

Kyler Breed (USA) a Gregor Krammer (Rakousko)

Dva umělci a učitelé, u nichž pohyb a tělesnost mají obrovský vliv na utváření hudby a naopak. Působí a žijí ve Vídni a společně působí v tanečním divadle, jejich pohybové a pěvecké dílny putují evropou, vedou dva sbory, z nichž první vídeňský “nezpěvácký sbor” s vírou, že každý má schopnost naučit se zpívat. V rodinách obou hrála hudba významnou roli. Kyler zpíval od tří let v universitním sboru svého otce a dodnes zpívat nepřestal, Gregora, hlasového kouče a certifikovaného učitele Complete Vocal Technique ovlivnil otec – profesionální bubeník, který mu předal vášeň pro rytmus. Oba muži jsou zároveň tanečníci. Kyler trénoval mnoho pohybových forem včetně současného tance a kontaktní improvizace, vyučuje jógu, tanec a účinkování. Gregor vystudoval tanec ve Winnipegu v Kanadě, načež se stal hybnou silou vytvářející vídeňskou Voguing scénu.

Dílna je intenzivní: sobota a neděle 9:30 – 18:00.


**Cena 4 250 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 450 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Hlas celým tělem | víkend 1. - 2. června 2019 | Kyler Breed (USA) a Gregor Krammer (Rakousko)
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.