druna - náhorní planina
kontaktní improvizace, tanec, pohyb, hlas, prožitek a meditace

Dialogy tělem a slovy

kontaktní improvizace a nenásilná komunikace

13. – 21. července 2019

Intenzivní letní tréninková skupina rozvíjí úchvatný a naplňující způsob komunikace. Komunikace, která hledá spojení a provokuje plně využívat tělo, řeč i ducha. Dílna v níž nechybí hloubka ani humor, v níž objevujeme, jakou sílu nám propůjčuje tělo v tom, co chceme vyjádřit. Práce na pomezí nenásilné komunikace a kontaktní improvizace, plná objevů a překvapení.

Dílna v níž se snoubí opravdovost, odvaha a soucit. Dílna která vytváří prostředí, v němž roste naše sebedůvěra vstupovat do kontaktu, chuť proměňovat a zároveň se nechat měnit. Dílna v níž se necítíte sami. Proces v němž se otevírá vaše citlivost a zároveň roste síla, odvaha riskovat a smysl pro humor.

Trénink rozvíjí mentální i tělesný vyjadřovací potenciál. Zahrnuje slova, stejně jako řeč těla, verbální sdělení, stejně jako fyzickou interakci a pohyb. Posiluje kapacitu vnímat tělem i duší a podporuje schopnost naplno se projevit. Učí komunikaci, v níž měníme sebe, vztahy i okolní svět.

Spojení kontaktní improvizace a nenásilné komunikace umožňuje budovat vnitřní integritu, propojit se na mentální a fyzické úrovni. Dovolí nám cítit sílu, která sídlí v těle a čerpat z ní i tam, kde věci zdánlivě nejsou fyzické. Dostat obrovskou podporu těla ke všemu, co chci ve světě žít, co chci najít, projevit nebo změnit. Pomůže nám vidět paralely na fyzické i mentální úrovni.

V dialogu hledáme spojení. Vstupujeme do něj odvážně, plně, s ochotou nechat se ovlivnit, nechat se proměnit. V dialogu vzniká něco mezi námi. Něco co nejsem jen já nebo jen ty. Sledujeme co ožívá a plyne mezi námi a co nás může nejlépe vést. Význam, který se stále mění. Význam který nemusíme znát, když do kontaktu vstupujeme. Význam, který můžeme zachytit, když dokážeme jednat i vnímat, upřimně se projevit i naslouchat.

V tréninku fyzickém – kontaktní improvizace i v tréninku verbálním – nenásilná komunikace učíme se význam zachytit v různých kanálech a vynést jej z podvědomí na světlo světa. To, že během komunikace nelpíme na sobě, že připouštíme proces proměny (sebe, svých názorů, svých zvyků) uvolní naši kapacitu, zvýší naši schopnost domluvit se a pochopit, vidět a využít reálný potenciál konkrétního dialogu.

Devět dní v přírodě, čas být spolu i sami, čas na vyprávění, pohádky, koupání v lese u soutoku, západy slunce a pořádnou nálož nových dovedností. Jste vítaní, máte-li rádi tanec nebo jen pohyb, nenásilnou komunikaci, kontaktní improvizaci, …nebo o tom moc nevíte, ale láká vás to. Přidejte se, máte-li chuť měnit se, chcete-li využívat v komunikaci širokou škálu možností a celý svůj lidský potenciál.

Zita Pavlištová

Ve své práci spojuje techniku současného tance a kontaktní improvizaci. Předává umění pohybu, jehož základem je naslouchání tělu. Ve své práci hledá hranice a miluje extrémy. Zkoumá tělo v pohybu a jeho propojení s myslí. Je jí vlastní dlouhé, klidné a vědomé pozorování vnitřního pohybu stejně jako rychlost, ztráta kontroly a risk – situace, kdy je třeba dát tělu bezvýhradnou důvěru.

Ondráš Přibyla

Jako lektor a kouč se práci opírá zejména o metody Nenásilné komunikace, které jsou užitečné k zvládání konfliktů, napětí anebo prostě komunikačně náročných situací. Jako jeden z mála v Česku má mezinárodní certifikaci Centra pro Nenásilnou Komunikaci. Na seminářích i při koučovacích sezeních rád experimentuje a vytváří simulované situace – takové malé instatní výzvy, na kterých společně s vámi zkouší různé nápady a sleduje, jaký by mohly mít efekt.

Toto vše se bude odehrávat v podhůří Orlických hor, v domě zvaném Žíl na obrovské louce u lesa. Jedete sem vlakem nebo autobusem. Nejbližší zastávky: Pěčín, Javornice - Přím, Rychnov nad Kněžnou. Adresa: Přím 33, Javornice, GPS 50.169522, 16.392851

Dílna je intenzivní. Příjezd v sobotu ráno a návrat příští neděli odpoledne.


Cena dílny je 8 980 Kč.

Ubytování a jídlo 4 960 Kč.Na léto pro vás také připravujeme:

Vzdušné kořeny, letní pohybově taneční retreat mezi zemí a vzduchem (Zita Pavlištová).

Lovci snů, pohybová tvorba v prostoru a krajině pro ty, kdo chtějí rozvinout moc imaginace a schopnost bdělého snění tělem (Zita Pavlištová, Michal Turek).

Zúčastníte-li se více než jedné z těchto tří letních dílen na Žílu, platíte ubytování pouze za jeden týden.


Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!


dílna:   Dialogy - dynamika proměny | 13. - 21. července 2019 | Zita Pavlištová a Ondřej Přibyla
  

Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.